15. KOLO -    30. 4. 2016
Nová Ves - Rapšach
6 : 4  (5 : 3)
Branky (Asistence): Trmal (Tetík), Trmal (Tetík), Tetík (Šmíd), Tetík (Bumba), Holzer (Candra), Tetík (Bielek)

Střídání:
36´ Břenek => Holzer
77´ Harazím => Javorský P.
88´ Trmal => Adensam Pavel

O jednu kuli víc než v Sarajevu...
Hosté z Rapšachu přijeli do Nové Vsi ve velmi improvizované sestavě, s dvěmi pětapadesátníky v základu... Po oťukávacím začátku se k první vážnější akci osmělili hosté. Po nedovoleném zákroku Břenka na Šikra si postavil míč k přímému kopu Michal Šroub. Jeho jedovka ze 30 metrů popálila Musilovi rukavice. Následnou dorážku Štěpánka pozorná obrana odklidila na rohový kop. Dlouhý centr z tohoto rohu si stáhnul domácí brankář Musil a dlouhým výkopem poslal míč na polovinu Rapšachu. Nedorozumění stoperské dvojice využil kanonýr Pavel Trmal a podél vybíhajícího Šrouba otevřel skóre - 1:0 !!! O pět minut později bylo vyrovnáno. Štěpánek zahrával přímý kop z levé strany hrací plochy na zadní tyč tak chytře, že se míč od brankové konstrukce odrazil před nabíhajícího Adama Soukupa, pro kterého nebylo problémem prostřelit vše co stálo balónu v cestě - 1:1 !!! Ve 25. minutě ještě stačila obrana Rapšachu centr Spartakovců odvrátit do bezpečí, ale z následného rohu se v pokutovém území nejlépe zorientoval kdo jiný než Trmal a z otočky poslal Novou Ves opět do vedení - 2:1 !!! Dlouho se však domácí fans neradovali. Celé dvě minuty. Dlouhý odkop z vlastní velkého vápna Michala Šrouba prodloužil hlavou Honza Pytel na nabíhajícího Pytla nejmladšího. Po akci "já na bráchu, brácha na mě" běžel Tadeáš Pytel sám na Musila a za přispění dobíhajícího obránce přeloboval gólmana - 2:2 !!! Pro mladého útočníka to byl premiérový gól v kategorii dospělých... Po další rapšašské akci chyboval Břenek, následoval faul na Šikra a k přímáku se postavil šutér Michal Šroub. Jeho projektil vysmejčil pavučinu v Musilově svatyni a hosté poprvé vedli - 2:3 !!! Jak se dlouho neradovali domácí po brance na 2:1, tak se stalo i s radostí na straně Rapšachu, jen o dvě minuty déle trvala radost jejich... 37. minuta přinesla první zářez Tetíka. Na dlouhý pas si zaběhl domácí útočník, hostující Michal Šroub centr podcenil a Tetík za ním lízl míč hlavou - 3:3 !!! De facto rozuzlení utkání přišlo v posledních minutách první půle. Během jediné minuty odskočil domácí Spartak do rozhodujícího dvoubrankového náskoku. Nejprve Bumba centroval do vápna vysoký balón, hostující Derviš byl u míče později než Tetík, který jej hlavou přeloboval - 4:3 !!! Neuběhlo ani 40 sekund a Candra obral hostující hráče při rozehrání ze středu hrací plochy, proháčkoval se až na levou stranu kde přihrál střídajícímu Holzerovi. Filip Holzer si lehce míč předkopl a dalekonosnou pumelicí trefil přesně k tyči - 5:3 !!! O další minutu mohlo být po Rapšachu. Candrovu bombu ze 30 metrů vytěsnil skvělým zákrokem Libor Šroub na roh s vypětím všech sil...
Na hattrick se nečekalo dlouho...
Rapšach nastoupil do druhé půle s jasným cílem. Rychle vstřelit kontaktní branku. Cíl se také mohl naplnit hned v úvodní minutě, leč proti byl matador v bance Spartaku Václav Musil. A když se neujala ani střela Jirky Štěpánka, tak zaúřadovalo domácí duo hrotových forwardů, Trmal a Tetík. Vzájemnou spolupráci přetavil ve zlato mladší z útočníků. Míra Tetík zkompletoval hattrick nádhernou střelou pod břevno Šrouba - 6:3 !!! Zkompletovat hattrick mohl i Pavel Trmal, leč proti byl skvělý zákrok Šrouba a následný odkop z brankové čáry Honzy Pytla mladšího. Hosté se dostali zpět do utkání půl hodiny před koncem brankou Štěpána Šikra. Jeho střelu tečoval do protisměru Musila obránce Bumba a Rapšach snížil - 6:4 !!! S domácím tlakem tato situace absolutně nazatřásla. Stále neúnavně dobývali svatyni Šrouba, který však byl po zbytek utkání pozorný. Největší šanci si Rapšach vypracoval v 70. minutě, Soukup Adam vysunul druhého Soukupa (brácha), Vencána. Vašek předvedl životní sprint a centrem od brankové čáry hledal nabíhající útočníky. Šikr míč netrefil a se slabou dorážkou Tadeáše Pytla si Musil poradil. A když si čtyři minuty před koncem Šroub pohlídal technický lob Pavla Candry, bylo o konečném výsledku rozhodnuto. Domácí Spartak vyhrál zaslouženě. Hostům došly fyzické a po hrůzostrašné minutě v první půli, i síly psychické. Derby se hrálo čistě, osobní souboje byly vždy fér. Početné návštěvě z obou táborů se fotbal musel líbit...

Ohlasy k zápasu:
TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí Vladimír Candra - jednatel Spartaku Nová Ves: Jak toto utkání komentovat.. první půle jak na houpačce, dalo by se říci že bez obran. Za to, co se odehrálo v první polovině utkání, bych chtěl oběma mužstvům poděkovat. Krásný a ofenzivní fotbal bez obran se musel početným divákům líbit, druhá půle oboustranný marný boj, který vlastně stanovil konečný výsledek, hosté nám defakto umožnili utkání kontrolovat. Jako bývalý hráč si cením velmi slušný přístup všech aktérů k tomuto derby, tak slušné utkání rivalů v tabulce jsem dlouho neviděl.... Mockrát děkuji !!! ( výkon rozhodčího sem nepatří.. )

Recenze k tomuto zápasu je uvedena také zde.