3. KOLO -    5. 9. 2015
Nová Ves - Deštná
8 : 1  (4 : 0)
Branky (Asistence): Holzer (Candra P.), Bielek M. (Šmíd), Košumberský (Candra P.), Candra P. (----), Trmal (Candra P.), Adensam Pa. (----), Candra P. (----), Trmal (Košumberský)

Střídání:
60´ Šmíd => Trmal
71´ Javorský Z. => Adensam Pavel
82´ Holzer => Javorský P.
85´ Adensam J. => Adensam Petr

Střelecký apetit Candrise a Penála !!!
Ke druhému domácímu utkání měli trenéři zcela kompletní kádr, museli se vypořádat jen s absencí Míry Tetíků, který je stále na dovolené. A díky této situaci posunul trenér Kolafa do útočné řady k Davidovi Šmídů letní posilu Filipa Holzera. Tento tah se později ukázal jako velmi slibný nápad. Soupeř z Deštné přijel se dvanácti hráči a po debaklu od Halámek z minulého týdne chtěli uhrát slušný výsledek i přes velkou absenci zkušených hráčů a hlavně brankáře. Hned v druhé minutě to byli hosté, kteří zahrozili a vyprášili rukavice brankáře Lhotáka, který dostal přednost před zkušeným Musilem. Hráči Spartaku byli myslí ještě asi v kabině, protože o 2 minuty později se hosté opět hnali do slibné šance, ale jen díky dobrému obranému zákroku domácího Bumby se akce nestala gólovou. Ba naopak, po této akci se k balonu dostal středopolař Candris a krásným pasem po zemi za obranu vybídl Filipa Holzera ke sprintu. Filip se zachoval jako zkušený mazák a obhodil vybíhajícího brankáře Deštné 1:0 (5. minuta). Hra Spartaku se zklidnila a balon se více držel při zemi a po kombinaci Harazím, Candra druhý jmenovaný opět výborným pasem za obranu vyslal do úniku Davida Šmída. Jeho tvrdou střelu brankář dokázal vyrazit, ale k jeho smůle přímo na nohu dobíhajícího Michal Bielka 2:0 (10. minuta). Spartak, hlavně střední záložník Candra ještě několikrát vybídl Šmída krásnými pasy ke skórování, ale bohužel David dnes neměl svůj den. Hosté se i nadále snažili se stavem něco udělat a měli na to slibné pozice v podobě trestného kopu metr za vápnem, nebo nepřesná rozehrávka domácí obrany. Obě šance však zlikvidoval domácí brankář, i když u té druhé měl tak trošinku štěstí, ale na to se historie neptá. Hrála se 32. minuta a po kombinaci ve středu hřiště se míče ujal kapitán Spartaku Košumberský a držel se hesla "když nevíš co s tím, tak do toho třískni". Střela krásně zaplavala a skončila v síti 3:0. Od této chvíle se hosté nedostávali vůbec na balon a šance Spartaku zastavovali jen za cenu faulu. Po jednom z nich se v 38. minutě ke standartní situaci postavil Candra a zakončil akci v kombinaci břevno, záda hostujícího brankáře a gól na 4:0. Do druhé půle nastoupil Spartak beze změny a s pokyny zklidnit hru a zbytečně nevytahovat obranu. Hráči na tolik zklidnili hru, že se hostující "snajpeři" několikrát pokusili zkorigovat skóre. Jenže ztroskotali na brankáři anebo se jejich pokusy nevešly mezi tyče. Domácím se nedařila kombinace, balon utíkal od nohou a někteří se zamotávali do vlastních kliček. Hra byla tak trochu rozhádaná a tak se trenér Kolafa rozhodl ke střídání a na plac poslal Pavla Trmala. A ukázalo se to jako výborný tah. Penál byl na hřišti ani ne minutu a po pasu od Candrise pelášil sám na bránu 5:0 (61. minuta). Hosté i přes nepříznivý výsledek se tlačili dopředu, ale ke gólu to nevedlo. Naopak dost často zapomínali na obranu a brejky Spartaku tak zastavoval pomezní rozhodčí, který zvedal praporek více než bylo zdrávo. V 73. minutě si hosté v obraně tak krásně nahrávali, až balon odevzdali Pavlovi Adensamů, který si v těchto situacích umí poradit 6:0. Nutno podotknout, že byl na hřišti teprve 2 minuty, takže další povedené střídání. A to aby těch chyb hostujících obránců nebylo málo, pomohl jim brankář, když při rozehrávce v 83. minutě nabil přímo na pravou nohu Candrise a ten se s tím nepáral a střelou šajtlí zakončil za brankářova záda 7:0. Za tohoto stavu trenér Kolafa nechal zahrát všechny, co byli svlečení a tak přeskupil záložní řadu. Toho hosté perfektně využili a přečíslili naší zálohu a střelou kapitána Steinvirta mezi nohy brankáře Lhotáka dali čestného góla na 7:1 (85. minuta). V samotném závěru se do brejku dostal Penál, který těchto brejků za svou kariéru proměnil dosti a ani tentokrát se nemýlil a upravil na konečné skóre 8:1 (90. minuta).