Hledáte něco a nemůžete to najít? Zkuste to níže.

1. KOLO -    27. 8. 2016
Nová Ves - Lodhéřov
3 : 2  (1 : 1)
Branky (Asistence): 34´Trmal (Mezera), 49´Mezera (Holzer), 81´Košumberský (----)

První poločas = boj s horkem a novým pravidlem
Pozdní odpoledne, velmi hezké, ale horké a dusné počasí a souboj dvou sousedních týmů z loňské sezóny předpovídal velmi vyrovnané utkání... Bohužel tomu tak i bylo. A hlavní novinkou pro tuto sézónu je od pánů ze svazu tzv. "hokejové střídání" během zápasu až do 70´ minuty, kde po této době lze uskutečnit pouze 2 vynucená střídání. Tímto dávají velkou výhodu týmům se širokou základnou oproti týmům, které jezdí na zápasy v jedenácti. Jelikož jsme v tomto utkání defakto k dispozici dva hráče oproti jednomu hostujímu, tak malá výhoda byla na naší straně. Také toho náš trenér během zápasu hojně využíval. Ale zpátky k utkání. Zápas jsme začali aktivněji a míč drželi častěji na kopačkách, ovšem soupeř se dostával snadno po našich chybách k brejkovým situacím, které měl opravdu nebezpečné. Střelci Lodhéřova zřejmě, ale neměli svůj den a šance většinou končili mimo brankovou konstrukci. Jedna dokonce na ní a po odrazu od tyče se štastně odrazila od našeho brankáře opět vedle. Spartak do té doby měl pouze pár rohových kopů a střel ze 30 metrů. Ovšem jedna naše velká nakonec přece jen přišla, to když ve 34´ minutě vyslal do úniku Trmala střední záložník Mezera. V rychlostním souboji na našeho útočníka obranci hostů nestačili a po předkopnutí míče doleva vybíhajícímu brankáři pohodlně skóroval do prázdné branky. Poté to vypadalo, že vedení do konce poločasu udržíme, ale bohužel v samotném závěru jsme si tak trochu koledovali při několika nedůraznostech ve vlastním pokutovém území. A tak propadnutý balón doputoval k osamostněnému hráči hostí na hranici penalty, který dělovou ranou z první všechno prostřelil včetně hlavou tečujícího Vláďu Candru. Poločas 1:1 a v kabině bouřka :-)

3 naši střelci v součtu 120 let
Druhý poločas jsme začali překvapivě lépe než hostující tým, a také se to velmi brzo projevilo na výsledku. Po pěkné akci z pravé strany poslal Holzer míč pod sebe na nabíhající Mezeru a ten za hranicí vápna obstřelil technickou střelou částečně vyběhlého brankáře Hrubého. Poté jsme již byli koncentrovanějším týmem a soupeře tolik nepouštěli do šancí, hodně také sehrálo častější střídání na hrotu útoku. Ale přece jenom se hostům z ojedinělé šance podařilo srovnat. To když balón po vyražení brankáře ve stoje dopadl po svíčce na malé vápno, kde stál již připraven hráč Lodhéřova Kos a až moc pohodlně skóroval před naším brankářem. To běžela už 68´minuta a už zbyl čas pouze na poslední korekce sestavy před vypršením oné sedmdesaté. To už se do hry vložila i nervozita a strach obou týmů z případné ztráty bodů. Následovali časté nedovolené zákroky. Přičemž jeden takový se stal v 81´ minutě na pronikajícího Trmala těsně za hranicí velkého vápna. Přesně parketa pro levonohého Romana Košumbeského. A i tentokrát se důvěra v jeho levačku vyplatila, nechytatelnou střelou pod vingl neměl brankář Hrubý šanci. Pak už to byla z naší strany pouze taktická bitva, která se nám málem v samotném závěru poločasu nevyplatila, když hráč hostí hlavičkoval osamocen z hranice malého vápna. Ale naštěstí pro nás neskóroval. Hubený výsledek 3:2 sice zajistil pro nás důležité 3 body, ale možná pro namlsané fanoušky z loňského úvodu sezóny to nebyli takové gólové hody, jaké by si představoval. Snad příští domácí zápas zvládneme s větší pompou proti Rapšachu...

Ohlasy k zápasu:
TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí
Petr Kolafa - trenér Spartaku: Před zápasem se mi úplně sesypala sestava, omluveno jsem měl spoustu hráčů a to i útočné duo Tetík, Škácha. První poločas bych hodnotil jedním slovem - KATASTROFA. Jen díky štěstí jsme poločas neprohrávali o 3 goly. Po bouřce v kabině se hra trošinku zlepšila, ale stále to nebylo podle mých představ... Musím uznat, že zápas se nám vůbec nepovedl a divákům se určitě nelíbil. Remíza by byla za předvedený výkon obou mužstev spravedlivá, ale tři body zůstali doma...
Hráč zapasu: Candra Vladimír - musel naskočit po složité nemoci, dozvěděl se to těsně před zápasem a svůj úkol beka splnil tak jak jsem to po něm chtěl. I přesto, že si dal vlastní gól..

Recenze k tomuto zápasu bude snad uvedena také zde.