Do zápasu jsme nastoupili v této sestavě:

Škácha

Náhradníci:
Filip Holzer

Taktika jako vloni proti HA/HR...
Předzápasová taktika už se probírala na čtvrtečním tréninku. Takže část týmu věděla co nás čeká, zbytek se dozvěděl těsně před zápasem. Ale vzhledem k tomu, že jsme ji již jednou úspěšně dodrželi proti týmu Ha/Hra v loňském roce, tak to pro nás nebyla žádná novinka. Hrálo se defakto systémem 3-6-1, přičemž byli určeni hráči, kteří měli pouze bránit a hráči, kteří měli podporovat ofenzivu. Taktiku jsme vesměs po celý zápas dodržovali, až na nějaké detaily. Domácí do nás bušili hned od začátku, především hráč s číslem deset nás vodil jak malý kluky. Několikrát jsme ho zastavovali jen za cenu faulu. První naše šance byla po standartce, kdy hlavou míč líznul Míra Tetík,ale brankáře nepřekonal. Bohužel jsme inkasovali první po rychlé akci ve 21. minutě. Vzápětí nám, ale po rozehrání vyšel dlouhý pas Pavla Candry na rozběhlého Míru Tetíka, který s dávkou štěstí proměnil křižnou přízemní střelou. To uběhlo sotva pár vteřin. 1:1. Poté se hra uklidnila. Domácí končili většinou na výborném Mezerovi, my se naopak jen sporadicky dostali do vápna. Pak přišel další zářez do naší pažby. Domácí po faulu měli zahrávat standartku cca 15 metrů od půlící čáry na naší půlce. Těsně předtím ovšem dali do hry jejich největšího (asi i nejtežšího) hráče, se kterým neměl ve vzdušným souboji sebemenší šanci Vláďa Candrů. A tak ten jejich pořízek v 36. minutě překonal naší svatyni podruhé. Do konce poločasu už jsme si my ani soupeř žádnou velkou šanci nevypracovali.
Špatná koncovka rozhodla...
Druhý poločas připomínal v úvodu začátek prvního. Hráč s číslem 10 nás stále motal. Chodil si pro fauly, několikrát si žádal penaltu. Avšak naštěstí neúspěšně. A tak jsme se začali osmělovat my. Nejdříve Roman Košumberský vyslal propagační střelu na gólmana domácích. Poté dostal do běhu přihrávka Robert Škácha, který propelášil až před brankáře, kde bohužel taky ztroskotal. Pak pohrdl další šancí po centru Škáchy Michal Bielek, když halfvolejem levou nohou přestřelil branku. A dílo zkázy dokonal tentýž hráč po stejné spolupráci, když sám před brankářem minul branku minimálně o metr. V ten moment zbývalo posledních pár minut hry plus mělo přijít nastavení, které bohužel nepřišlo díky rozhodčímu. Naše závěrečná snaha vyšla tudíž vniveč.

Ohlasy k zápasu:
TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí
Petr Kolafa - trenér Spartaku: Věděli jsme, že nás nečeká žádný lehký soupeř, vždyť rezerva Lomnice ztratila pouze v Buku. Klukům jsem řekl, že hrát se dá s každým. Musím říct, že mě výkon kluků potěšil, hráli přesně to co jsem jim do hlavy nasadil a je jen škoda, že jsme neproměnili aspoň jednu z vyložených šancí za stavu 1:2. Bod si kluci určitě zasloužili....

Recenze k tomuto zápasu je uvedena také zde.