17. KOLO -    9. 6. 2018
Nová Ves - Plavsko
5 : 4  (3 : 2)
Branky (Asistence): Škácha (Bumba), Pospíchal (Bambule), Bjel (Pospíchal), Škácha (Pospíchal), Škácha (Pospíchal)

Dobrý start...
Sice jsou pro Spartak postrachem v posledních zápasech zranění, tudíž opět nemohli nastoupit dva hráčí základní sestavy. Přesto jsme neházeli flintu do žita. Hned od úvodu byl Spartak v ofenzivě aktivnější. Což přetavil v úvodní branku již ve 4.minutě po nákopu Bumby střelec Škácha. Bohužel se Spartak neradoval dlouho a v 10.minutě srovnal hostující Poustka. Ale pak se nám podařili dvě výstavní kombinační akce v rozmezí osmi minut. Nejdřív dostal do náběhu po pravé straně Bambule, jenž křižnou přízemní přihrávkou na druhé straně vyzval Pospíchala k úspěšnému zakončení do poloprázdné branky. A před druhou brankou nejdříve vyvezl balon Bjel, jenž kolmicí vyzval do náběhu Pospíchala, který vracel přihrávku na hranici malého vápna právě naběhnuvšího Bjela úplně před odkrytou branku. Snadná práce pro střelce, jenž si připsal premiérovou branku v dresu Spartaku. Bohužel poslednách deset minut poločasu Spartak přestal hrát svojí aktivní hru a přenechal otěže zápasu hostům. Jimž se nejdřív nepodařilo proměnit tisíci procentní šanci z malého vápna do odkryté branky, až se nakonec v úplném závěru dočkal gólu po rohovém kopu a hlavičky kapitána hostů Heřmánka. 3:2 pro Spartak!

Spartak to nakonec urval...
Bohužel ani druhý poločas jsme nezačali nijak dobře. Soupeř zahrával až moc standartních situací. Až se mu podařilo v 56. minutě srovnat po další hlavičce z rohového kopu. Naštěstí Spartak má střelce Škáchu a jeho dvorního nahrávače Pospíchala a ti v rozmezí deseti minut opět strhli dvoubrankové vedení na naší stranu. Nejdříve Pospíchal v 58.minutě prodloužil výkop brankáře na Škáchu a ten se křižnou střelou k tyčce nemílil a o deset minut pozdějí vyzval pro změnu přihrávkou pod sebe naběhnuvšího Škáchu ke skórovaní z bezprostřední blízkosti přízemní rano kolem brankáře. Výsledek ještě zkorigoval hostující Opl. A tak Spartak do třetice mohl konečně slavit domácí výhru!!!