5. KOLO -    23. 9. 2017
Nová Ves - Rapšach
5 : 0  (1 : 0)
Branky (Asistence): Candra P. (Škácha), Škácha (Bambule), Bielek M. (Tetík), Candra P. (Harazím), Škácha (----)

Povedený vstup do utkání
Tentokrát jsme na hřišti Spartaku přivítali tým Rapšachu, s kterým tradičně na toto derby cestuje dost fanoušků. Úvod utkání se nám celkem povedl. Už v 5.minutě po rychlém vhazování si míč zpracoval Škácha a poslal uličkou do samostatného úniku Pavla Candru, který brankáři hostí nasadil kličku doprava a zavěsil do prázdné branky. Hosté potom postupně převzali iniciativu v utkání a začali nás přehrávat. Hlavně s jejich krajními obránci nás přečíslovali. Naštěstí všechny střelecké pokusy končili v nových rukavicích brankáře Spartaku Musila. Tu holomajznu v průběhu prvního poločasu nevydržel jeden z našich fanoušků a hlasitou průpovídkou osočil našeho trénera, kvůli mizerné hře na kterou se nemohl už dívat. Naštěstí jsme ten poločas nějak už dokopali.

Parádní výkon ve druhém poločase
Ve druhém poločase to bylo jiné kafe. Všechno se zpřesnilo, více se bojovalo. A hlavně druhým gólem v 56. minutě Roberta Škáchy, který se s tím nemazlil a prorval balon z hranice šestnáctky do sítě. Hosté přeskupili pak řady a hráli vabank na 3 útočníky, což bylo voda na náš mlýn. Najednou bylo všude hodně prostoru, čehož využil v 65.minutě Bielek, když si naběhl do volného prostoru ve vápně a dostal včasnou přihrávku od Tetíka a střelou okolo brankáře zvýšil na 3:0 pro Spartak. Hosté úplně odpadli fyzicky a zbytečně často ztráceli balony. V 70. minutě se skóre opět měnilo. Vypíchnutý míč Pavla Candry vedl ke čtvrté brance, když na konci akce střílel tentýž hráč křižnou střelou k levé tyči. A poslední naší branku vstřelil také svým druhým gólem v utkání Škácha v 79.minutě, když se k němu odrazil balon od obránce hostů a nekompromisně opět zavěsil. Totální demolici mohl završit v úplném závěru Bednář, když přestřelil ze 3 metrů prázdnou branku. V ten moment vyskočili snad všichni naši fans. Šlušná koncovka přinesla konečný výsledek 5:0 pro Spartak!!!